Historia potrafi zaskakiwać. Uczymy się jej, ale nadal potrafi nas zadziwiać. Dziś przedstawiamy ciekawostki historyczne, o których mogliście nie wiedzieć.

W starożytnym Egipcie służących smarowano miodem, aby muchy trzymały się z dala od faraona.

Zanim Abraham Lincoln został politykiem, był mistrzem w zapasach. Z 300 odbytych walk przegrał tylko jedną.

Do początku XX wieku w Mongolii w formie kary zamykano przestępców w drewnianej skrzyni. Czas trwania kary był ustalany w zależności od przewinienia. Najsurowszą było pozostawienie skazanego do momentu śmierci głodowej.

W epoce wiktoriańskiej bardzo modne było fotografowanie krewnych po ich śmierci, często ustawiając ich w żywych pozach.

Hitler, Mussolini i Stalin byli nominowani do Pokojowej Nagrody Nobla.

Rzymski cesarz Gajusz, znany również jako Kaligula, awansował jednego ze swoich ulubionych koni senatorem.

Grzegorz IX oświadczył, że koty są związane z kultem diabła i kazał je likwidować w całej Europie. Uważa się, że zniknięcie kotów pomogło szczurom rozmnażać się przez co kraje europejskie szybko opanowała dżuma dymienicza.

Ziemniaki zostały sprowadzone do Irlandii dopiero pod koniec XVI wieku po odkryciu przez hiszpańskich konkwistadorów w Peru.

Żołnierze wojny secesyjnej po obu stronach otrzymywali nagrody po zaciągnięciu się do armii, co spowodowało, że niektórzy ludzie zaciągnęli się i uciekali wielokrotnie, aby otrzymać wiele nagród. Jeden mężczyzna otrzymał 32, zanim w końcu został zatrzymany.

W XIX wieku ludzi często przypadkowo chowano żywcem, że wynaleziono trumnę bezpieczeństwa, aby „umarli” mogli poinformować osoby znajdujące się nad ziemią, że nadal żyją.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.