Jeżeli chcecie zobaczyć, mało znane zdjęcia historyczne które bardzo często są cenzurowane ze względu na ich szokujące treści – zapraszamy do lektury tego artykułu!

1. Przedstawiciel amerykańskiej prokuratury demonstruje odciętą głowę mężczyzny, zabraną z obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie, gdzie stała na stole szefa obozu. Norymberga, amerykańska strefa okupacyjna Niemiec, 7 grudnia 1945 r.

Tsantsa to specjalnie wysuszona ludzka głowa. Cechy twarzy są zachowane, ale rozmiar głowy zmniejsza się mniej więcej do rozmiaru pięści. Indianie z południowoamerykańskich Andów, a przede wszystkim z plemienia Jivaro, uważają ją za najważniejsze trofeum. Zabitym wrogom Jivaro odcinano głowę i specjalnie preparowano.

2. 23-letni Tomasz Komenda, niesłusznie oskarżony o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej, skazany w 2003 roku na 25 lat więzienia.

16 marca 2018 roku, Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach odsiadki za niewinność.

3. Księżniczka Anna odwiedza rannego ochroniarza Jamesa Beatona. Westminster Hospital, 1974 r.

W marcu 1974 roku chory psychicznie Ian Ball, próbując uprowadzić Annę, zablokował swoim samochodem limuzynę księżniczki i jej męża, którzy wracali do Pałacu Buckingham. Ball otworzył ogień w kierunku ich samochodu. Ochroniarz księżniczki, James Beaton, został trafiony trzykrotnie.

4. Agnès le Boudec (z lewej) i Julie André-Madjlessi naprawiają zniszczoną statuę Marianny, symbol Francji. Paryż, 19 marca 2019 r.

Sześć niezależnych restauratorek przywraca do poprzedniego stanu symbol Francji – Marianne. Statua znajdowała się wewnątrz Łuku Triumfalnego. Twarz Marianny bardzo ucierpiała podczas protestów „Żółtych kamizelek” 1 grudnia 2018 r.

5. Zastrzelony przez myśliwych hipopotam, wokół którego zebrał się tłum. Niemiecka Afryka Wschodnia, XIX wiek.

6.  Koń-krupier w hotelu El Rancho Vegas, „zatrudniony”, aby przyciągnąć klientów. Koń pochyla się nad stołem do ruletki, nosem wpycha żeton na numer. Stany Zjednoczone, 1947 r.

7. Paul Hawkins, australijski zawodnik, wpada do zatoki przy wyjściu z tunelu podczas wyścigów Formuły 1 w Monako w 1965 roku.

W tym wypadku nie doznał poważniejszych obrażeń. Zginął 4 lata później, rozbijając się o przydrożne drzewo podczas wyścigu na torze Oulton Park.

8.  Po stłumieniu powstania na placu Tiananmen, Chiny, 4 czerwca 1989 r.

9. Afgańscy strażacy niosą ciało dziewczynki, która zginęła w wyniku potężnej eksplozji w centrum Kabulu, 14 maja 1988 roku.

10. Zerwanie dachu górnej części kadłuba w samolocie Boeing 737-200, lotu Aloha Airlines 243 – dobry przykład, dlaczego warto mieć zapięte pasy podczas całego lotu. Kahului, 28 kwietnia 1988 r.

Nikt nie wierzył, że samolot po takiej awarii zdoła bezpiecznie wylądować. Jedyną śmiertelną ofiarą była Clarabelle „C.B.” Lansing, szefowa stewardów pokładowych, która w momencie zdarzenia zbierała od pasażerów kubki po napojach. W wyniku dekompresji kobieta została dosłownie wyssana z samolotu, a jej ciała nigdy nie odnaleziono.

11. Mała dziewczynka z Filipin, którą pokazywano w Coney Island Zoo razem ze zwierzętami, 1914 r.

Dziewczynka została umieszczona wśród małp i jaszczurek. Była przywiązana linami, a zwiedzający ogród zoologiczny rzucali w nią orzeszkami ziemnymi.

12. Dziewczęta zdobią portret Hitlera na Boże Narodzenie. Rzesza Niemiecka, 1937 r.

13. Pogrzeb Christophera Wallace’a – The Notorious B.I.G., 1997 r.

9 marca 1997 w Los Angeles, po imprezie promującej jego nowy album, Notorious B.I.G wyjeżdżając czarnym Chevroletem Tahoe z budynku, zatrzymał się na światłach na skrzyżowaniu South Fairfax Avenue i Wilshire Boulevard. Po chwili z lewej strony podjechał czarny sedan, z którego oddano 7 strzałów. Do dziś sprawa zabójstwa nie została wyjaśniona, nieznany jest sprawca oraz motyw zabójstwa. Jedna z hipotez głosi, że była to zemsta za śmierć Tupaca Shakura. Inna wskazuje, że miał z tym związek P. Diddy, któremu śmierć Notoriousa pomogła w wypromowaniu się w roli rapera.

14. Sierżant armii amerykańskiej fotografuje sypialnię w pałacu prezydenckim Saddama Husajna, 13 kwietnia 2003 roku.

15. Japoński zbrodniarz wojenny Hideki Tōjō próbował popełnić samobójstwo po tym, jak został schwytany 8 września 1945 roku. Odratowano go, wyleczono, a następnie powieszono.

16. Aresztowanie Paula McCartneya na lotnisku w Tokio, 1980 r.

W 1980 roku, wybierając się do Japonii i zdając sobie sprawę, że „tego tam nie kupisz”, Paul wziął ze sobą marihuanę. Później przyznał, że była to „największa głupota”, jaką popełnił w swojej karierze.
16 stycznia 1980 r. Paul McCartney został aresztowany na lotnisku z 219 gramami marihuany. Paul przyznał się do winy i został poddany pięciogodzinnemu przesłuchaniu, po czym znalazł się w celi, w której odmówiono mu nie tylko możliwości wzięcia prysznica, ale także otrzymania materiałów piśmiennych.

17. Pierwsza kobieta, która próbowała wziąć udział w wyborach. Kiedy usiłowała wejść do lokalu wyborczego, wypchnięto ją stamtąd i upadła na ziemię. Wielka Brytania, 1872 r.

18. Piłkarz Manchesteru United Éric Cantona atakuje kibica klubu Crystal Palace. Mecz Premier League, 25 stycznia 1995 roku.

Cantona został zawieszony do września tego samego roku. Otrzymał także karę 120 godzin robót publicznych.

19. Pacjent po przeszczepie serca, George Debord, patrzy na swoje wcześniejsze, chore serce, Teksas, 1968 r.

20. Dagerotyp człowieka, który został aresztowany we Francji w 1847 roku.

Jest to pierwsze zdjęcie reporterskie na świecie

21. Steven Spielberg siedzi okrakiem na sztucznym rekinie podczas kręcenia scen do filmu „Szczęki”, 1975 r.

22.  Żołnierze agitują berlińczyków, by nie chodzić do sklepów należących do Żydów. Berlin, 1936 rok.

23. Studentki na ulicy podczas przemówienia cesarza Hirohito o kapitulacji Japonii, 1945 rok.

24. Buty więźniów, pozostałe na miejscu obozu koncentracyjnego Butugyczag na Kołymie, ZSRR, 1989 r.


Pod koniec lat 80. niezależni badacze dotarli do ruin opuszczonego łagru Butugyczag na Kołymie. Wedle oficjalnych źródeł więźniowie wydobywali tam uran i cynę. Bardzo nieliczni przeżyli. Liczbę ofiar szacuje się na 380 tysięcy. Ludzi zabijał mróz, skąpe racje żywnościowe i promieniowanie.

Niedaleko znajdował się łagier dla dzieci. Kim były, do jakich prac je skierowano – nie wiadomo. Nie przeżyło żadne.
Badacze znaleźli również grupę budynków pierwotnie odgrodzoną aż czterema rzędami zasieków. Jak się okazało, były to pozostałości laboratorium, w którym prowadzono pseudomedyczne eksperymenty na żywych więźniach. Na murze jednej z cel zachował się napis „zabij mnie”.

Zidentyfikowano też miejsce pochówku ofiar i tunel w pobliskim lodowcu, gdzie upchnięto resztki ciał, wypreparowane narządy wewnętrzne i inne „odpady”.
Sowieccy „lekarze” prowadzili tam badania głównie nad ludzkim mózgiem. Czaszki, które znaleziono były rozpiłowane, niektóre noszą ślady rozległych trepanacji, na niektórych zachowały się nawiercone otwory – prawdopodobnie wprowadzano przez nie elektrody.

25. . Danuta Szaflarska z młodszym bratem Jerzym, który zginął podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.