Jeżeli chcecie zobaczyć, mało znane zdjęcia historyczne które bardzo często są cenzurowane ze względu na ich szokujące treści – zapraszamy do lektury tego artykułu!

1. Młody Lew Bronstein pozuje do fotografii policyjnej w 1898 r., w czasie pobytu w więzieniu i na zesłaniu stał się marksistą i przyjął pseudonim „Trocki”.

2. Zaprzysiężenie żołnierzy Ochotniczego Legionu Hinduskiego SS „Wolnych Indii” przy Armii Niemieckiej,  1942 r.

3. Kobieta wyrywa zapałki z rąk buddyjskiego mnicha, który uprzednio oblał się benzyną i usiłował się podpalić. Pagoda Park, Korea Południowa, 1963 r.

4. Pokaz pornograficznych zdjęć. Pekin, 1874 r.

5. Zdjęcie rentgenowskie połykacza mieczy z 1928 r. Jedno z najbardziej unikalnych zdjęć z tego okresu.

6. Studenci Imperatorskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, 1913 r.

7. Eunuch na straży haremu, Tunezja, 1931 r.

8. Afgańska artystka Kubra Khademi przemaszerowała ulicami Kabulu w żelaznej zbroi, protestując przeciwko ulicznemu molestowaniu. Afganistan, luty 2015 r.

9. Dwóch pracowników firmy T. Gerrard & Company Ltd, która produkuje plastikowe szkielety dla szkół i uczelni medycznych, przy pracy, rok 1949.

10. Kolejka po 30% wódkę, Piotrogród, 1925 r.

11. Pracownicy fabryki zabawek testują wytrzymałość lalek. Londyn, 1953 r.

12.  OJ Simpson właśnie został uznany za niewinnego morderstwa. 3 października 1995 r.

13. Księżna Diana odwraca twarz przed fotoreporterami na kilka minut przed wypadkiem w paryskim tunelu, 31 sierpnia 1997 roku.

14. World Trade Center po zamachu bombowym 26 lutego 1993 roku.

Policja dokonuje oględzin krateru, który powstał po zdetonowaniu ciężarówki z 680 kg materiałów wybuchowych. Zamachowiec miał nadzieję, że wybuch powali Północną Wieżę, a ta upadając pociągnie za sobą Wieżę Południową. W zamachu zginęło 6 osób, a ponad 100 odniosło obrażenia.

15. Sprzedawca „kociego mięsa ”. Londyn 1933 r.

Co do samego zdjęcia jest bardzo dużo wątpliwości. Czy faktycznie sprzedawca sprzedaje kocie mięso? Jeśli tak to dla czyjego przeznaczenia. Jak wynika z kilku źródeł „ kocie mięso” nazywano koninę sprzedawaną mieszkańcom miasta. Zaś inne sugerują, że faktycznie było to kocie mięso przeznaczone jako karma dla zwierząt domowych takich jak psy. Jeszcze inne najbardziej prawdopodobne mówią, że są to resztki zwierząt hodowlanych sprzedawanych jako karma dla kotów i psów.

16.  Marina Oswald z dzieckiem na pogrzebie męża, Lee Harveya Oswalda, po tym, jak Jack Ruby śmiertelnie postrzelił oskarżonego o zabójstwo Kennedy’ego (1963 r).

17. Australijscy żołnierze i jeniec, turecki snajper, zamaskowany jako krzak konopi. Gallipoli, 1916 r.

18. Twórcy „Ну, погоди!” („Wilk i Zając”) Wiaczesław Kotionoczkin i Svetozar Rusakov rozdają autografy fanom w Berlinie, 1978 r.

19. Hitlerowcy podnoszą flagę ze swastyką na Akropolu w Atenach, 1941 r.

20. Zamach na królową Elżbietę II, 13 czerwca 1981 r.

13 czerwca 1981 roku, podczas tradycyjnej ceremonii Trooping the Colour, Elżbieta II jechała ulicą The Mall na swojej ulubionej klaczy Burmese. Nagle rozległo się sześć strzałów. Burmese wystraszyła się i przyspieszyła kroku, ale królowa – doświadczony jeździec – szybko uspokoiła zwierzę. Nikt nie został ranny, paradę kontynuowano. Strzelcem był 17-letni Marcus Simon Sarjeant, od roku członek ruchu antymonarchistycznego. Nie udało mu się uzyskać pozwolenia na broń, niepowodzeniem zakończyła się też próba zakupu nabojów do pistoletu ojca. Ostatecznie nabył replikę rewolweru Colt Python i strzelał ślepakami. Ujęty i przesłuchiwany przez policję Sarjeant powiedział: „Chciałem być sławny. Chciałem być kimś”. Przyznał, że został zainspirowany zamachami na Johna Lennona, Ronalda Reagana i Jana Pawła II. Młody mężczyzna przyznał się do winy i został skazany na pięć lat więzienia. W więzieniu Sarjeant napisał list do królowej z prośbą o ułaskawienie, ale nie otrzymał odpowiedzi. Większość wyroku odsiedział w więzieniu psychiatrycznym i został zwolniony w październiku 1984 r.
Elżbieta II brała udział w paradzie na wierzchowcu Burmese do 1986 r. Gdy Burmese przeszła na emeryturę, Elżbieta II zrezygnowała z wyboru kolejnego wierzchowca i podczas parady jeździ bryczką.


Zdjęcie, na którym widać dłonie zamachowca z pistoletem wycelowanym w królową, zostało zrobione przez turystę, Georga P. Uebela. Uebel przekazał zdjęcie policji i było ono wykorzystane jako dowód w procesie przeciwko Sarjeantowi.

21. Jeden z domów publicznych dla żołnierzy Wehrmachtu. Francja, 1941 rok.

22. Dziewczyny pozują na tle pożaru w San Francisco, spowodowanego przez trzęsienie ziemi w 1906 roku.

23. Minister spraw wewnętrznych faszystowskich Włoch Guido Buffarini Guidi przed egzekucją. Guidi został schwytany przez włoskich partyzantów podczas próby ucieczki do Szwajcarii. Mediolan, Włochy, 10 lipca 1945 r.

24.  Tu-124, Leningrad, rzeka Newa, 21 sierpnia 1963 r.

W trakcie lotu Tallinn – Moskwa wykryto awarię samolotu i zdecydowano się na lądowanie w Pułkowie. Niestety, podczas lotu przestał działać jeden z silników, a na wysokości centrum Leningradu awarii uległ drugi z silników. Samolot musiał lądować na rzece. Wśród 44 uratowanych pasażerów na pokładzie znajdował się przyszły patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy ΙΙ.

25. Ostatnie chwile życia Mahatmy Gandhiego – duchowego i politycznego przywódcy Indii. Naprzeciw niego stoi jego zabójca, Nathuram Godse, 30 stycznia 1948 r.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.