Fotki z Auschwitz-Birkenau. Tak jak nie przestaje mnie dziwić potrzeba robienia sobie zdjęć na tle obozu koncentracyjnego, tak niesłabnącą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się to zjawisko. Wynika to z niewiedzy instagramerów? Braku empatii? A może sami przesadzamy z krytyką?

Temat selfie w Auschwitz był niejednokrotnie poruszany w mediach. I ciągle powraca, bo ludzie konsekwentnie wdzięczą się przed niesławną bramą jak przed każdą atrakcją turystyczną.

Brak podstawowej wiedzy nie może być tutaj usprawiedliwieniem…. Przecież do cholery ewidentnie zdają sobie sprawę w jakim miejscu się znajdują.

Są takie miejsca, gdzie śmieszkować zwyczajnie nie wypada. Ani tym bardziej robić sweet foci z wywalonym jęzorem. Dlatego pochylmy się nad głupotą tych ludzi i nie bierzmy z nich przykładu…

Takich fotografii jest setki…. my już więcej nie wytrzymaliśmy….

One thought on “Auschwitz jak plac zabaw. „Słit focie” z obozem w tle to istna plaga”
  1. To najlepszy dowód na poziom rozwoju intelektualnego młodzieży. Niestety wiele osób przez mądrość rozumie wyłącznie zdolność do sprawnej obsługi nowych technologii. Problem w tym, że przewijania osi czasu na Facebooku można by pewnie nauczyć również małpę. Dzisiejsza młodzież nie ma wykształconego nawyku refleksji, współczucia i zrozumienia drugiej osoby. Stanowią oni sformatowany produkt, którego celem jest konkurować z milionami innych tego typu produktów. O sławę, stanowisko, lepszy wynik finansowy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.