Od 1945 r. Na świecie przeprowadzono około 2000 testów jądrowych i 2 ataki nuklearne zostały popełnione. Niewątpliwym liderem w niszczycielskim uwalnianiu energii atomowej są Stany Zjednoczone. Uwaga fotografów nie obejrzała niekontrolowanego i przerażającego procesu eksplozji atomowej. Prezentujemy Państwu wybrane zdjęcia z książki Petera Koranu „Jak zrobić zdjęcie bomby atomowej”

1. Tak wygląda proces uwalniania olbrzymiej ilości promieniowania i energii cieplnej w wybuchu atomowym w powietrzu nad pustynią. Tutaj nadal widać sprzęt wojskowy, który za chwilę zostanie zniszczony przez falę uderzeniową, uchwycony w formie korony, otoczył epicentrum eksplozji. Jest postrzegana jako fala uderzeniowa odbita od powierzchni ziemi i ma się połączyć z kulą ognia.

2. Na prośbę Departamentu Obrony i Komisji Energii Jądrowej tysiące zdjęć wybuchów jądrowych zostały zrobione przez specjalistów z Lookout Mountain Center (Kalifornia). Fotografowanie wybuchu atomowego jest niezwykle niebezpieczne, więc nie ma specjalnych. garnitur nie może zrobić.

3. Testy rakiet jądrowych na Pacyfiku w latach 1946-1962 nie tylko pokazały swoją siłę w walce z marynarką wojenną, ale stały się również źródłem nuklearnego zanieczyszczenia wód oceanicznych..

4. Zdjęcia początkowego stadium wybuchu jądrowego, gdy jego prędkość propagacji jest bliska prędkości światła, można uznać za wielki sukces. Zdjęcie wykonano aparatem z niezwykle szybką migawką, która znajduje się 3,5 km od epicentrum eksplozji.

5. Rozżarzona kula wybuchu jądrowego pochłania wieżę z umieszczoną w niej amunicją..

6. Kolejne zdjęcie wczesnej fazy eksplozji atomowej wykonanej specjalną kamerą zlokalizowaną kilka kilometrów od epicentrum.

7. Aby robić dobre zdjęcia, całe zespoły fotografów często pracują na stronach testowych. Na zdjęciu: testowa eksplozja nuklearna na pustyni Nevada. Pęcherzyki rakietowe są widoczne po prawej stronie, dzięki czemu naukowcy określają charakterystykę fali uderzeniowej..

8. Wybuch bomby atomowej, której moc wynosi około połowy mocy bomby „Kid” zrzuconej na japońskie miasto Hiroszima w dniu 6 sierpnia 1945 r., Podniósł tysiące ton wody w powietrze i spowodował całą grupę niszczycielskich tsunami..

9. Na terenie testowym na pustyni Nevada fotografowie z Lookout Mountain Center w 1953 r. Zrobili zdjęcie niezwykłego zjawiska (pierścień ognia w grzybie po wybuchu jądrowej armaty), którego natura przez długi czas zajmowała umysły naukowców.

10. Specjaliści z Lookout Mountain Center wykonują zdjęcie samolotu, który powinien uczestniczyć w testach jądrowych (1957).

11. Ogromny samolot znajdował się 8 km od epicentrum wybuchu jądrowego, ale nie zdołał uciec przed silną falą uderzeniową..

12. Fotografowie z Lookout Mountain stoją w talii wysoko w kurzu wzbudzonym falą uderzeniową po eksplozji nuklearnej (zdjęcie z 1953 r.).

13. Podczas reakcji łańcuchowej następuje gwałtowne uwolnienie ogromnej ilości energii, co powoduje natychmiastowy wzrost temperatury substancji wybuchowej, która osiąga miliony stopni i jest przekazywana do środowiska. Na zdjęciu – szkolny autobus, który weźmie udział w testach jądrowych.

14. Po wybuchu testowej bomby atomowej farba na piance autobusowej.

15. I po chwili farba zaczyna wyparowywać z metalowego korpusu autobusu.

16. Ale fala uderzeniowa ratuje autobus przed całkowitym spaleniem, które gasi pożar z prędkością błyskawicy.

17. Podczas kolejnej eksplozji wszystkie elementy szkolnego autobusu, które mogą się palić, spalają się …

18. … i odparuj, pozostawiając tylko szkielet pojazdu.

19. Oprócz ogromnego promieniowania cieplnego z wybuchu jądrowego, silne promieniowanie elektromagnetyczne emitowane jest w szerokim zakresie, powodując skażenie radioaktywne obszaru i wszystkiego, co na nim jest..

20. Pomimo śmiercionośnego promieniowania, w 1951 r. Testy jądrowe w Nevadzie były zapraszane do obserwowania różnych ważnych osób, popularna była turystyka jądrowa (ludzie próbowali dostać się do obszaru, z którego widoczna była chmura grzybowa), a podczas ćwiczenia pustynnego skalnego polecenie rozkazało piechota biegnie tuż pod śmiercionośnym grzybem.

21. Schwytany na ognistej kuli filmowej, podobny do słońca wychodzącego poza horyzont, – wynik eksplozji bomby wodorowej na Oceanie Spokojnym (1956).

22. Zdjęcie ruin Kościoła katolickiego na opustoszałym wzgórzu w japońskim mieście Nagasaki. To był krajobraz miasta po tym, jak bomba atomowa została zrzucona przez USA pod koniec II wojny światowej…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.