15 kwietnia 2014 rok, egzekucja w mieście Nowshahr w północnym Iranie. Młody człowiek o imieniu Balal w 2007 roku zabił nożem w ulicznej bójce swego rówieśnika, 17-letniego Abdolaha Hosseinzadeha. Właśnie został doprowadzony do szubienicy i za chwilę ma nastąpić wykonanie wyroku. Nikt się nawet nie spodziewa, co wydarzy się za kilka sekund…

Kliknij i zobacz więcej!

Chwilę wcześniej – zabójca jest doprowadzany na miejsce egzekucji.

Przygotowania do wykonania wyroku

Kliknij i zobacz więcej!

Wyczerpana matka Balala błaga o przebaczenie rodzinę zamordowanego przez jej syna nastolatka, w tym samym czasie, gdy jej syna prowadzą na śmierć.

Kliknij i zobacz więcej!

Irańskie kobiety modlą się za Balala, którego doprowadzono do szubienicy.

Kliknij i zobacz więcej!

Sekundy przed wykonaniem wyroku

Kliknij i zobacz więcej!
Kliknij i zobacz więcej!

Kiedy, wydawałoby się, wszystko zostało przesądzone, do skazańca podchodzi matka zamordowanego nastolatka. Uderza w twarz zabójcę swego syna. Świadkowie zdarzenia początkowo myśleli, że kobieta w ten sposób chce pożegnać mordercę syna, ale ta głośno krzyknęła, że mu wybacza…

Kliknij i zobacz więcej!

Z pomocą męża usunęła skazanemu pętlę z szyi tym samym oszczędzając mu życie. Władze irańskie przychyliły się do decyzji kobiety i egzekucja nie została wykonana.Matki zabójcy i ofiary przytulają się. Jedna płacze po zmarłym synu, druga ze szczęścia z powodu ocalenia syna.

Kliknij i zobacz więcej!

Ojciec ofiary, Abdolghani Hosseinzadeh, powiedział, że jego żona podjęła decyzję o przebaczeniu po swoim śnie. „Trzy dni temu, moja żona zobaczyła naszego starszego syna we śnie. Powiedział jej, że są (z bratem) w dobrym miejscu, i prosił, żeby nie szukała zemsty”.Wcześniej kobieta straciła młodszego syna, który rozbił się na motocyklu w wieku 11 lat.

W ramach prawa szariatu rodzina ofiary mogła czynnie uczestniczyć w egzekucji Balala, poprzez odsunięcie krzesła spod stóp skazańca.

Rodzice opłakują syna po przebaczeniu i ułaskawieniu jego zabójcy.

Kliknij i zobacz więcej!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.