Historia Polski i świata jakiej nie znacie

Historia Polski i świata jakiej nie znacie. Informacje z całego świata o odkryciach poszukiwaczy i archeologów.

Portal ma na celu przybliżenie informacji i wierzy na temat odkryć archeologów i poszukiwaczy skarbów z Polski i całego świata.

Większość odkryć dokonuje się przez przypadek, podczas badań i wykopalisk.

Portal informacyjny o historii Polski i świata.

Pomysł na stworzenie portalu

Skoro trafiłeś na moją stronę oznacza to, że interesujesz się historią, polityką i problemami społecznymi. Każdego z nas mniej lub bardziej coś denerwuje i wkurza… Też taki jestem. Z roku na rok jestem coraz starszy, widzę coraz więcej, widzę i postrzegam pewne problemu w szerszej perspektywie.

Nazywam się Wojtek, pochodzę z małej miejscowości na Lubelszczyźnie. Interesuję się Polską historią, problemami społecznymi, prawem oraz polityką. Nie reprezentuje żadnej partii politycznej a tym bardziej z żadną z nich się nie utożsamiam. Piszę to co czuję, myślę i widzę. Zawsze staram się pisać z perspektywy patrioty, pasjonata i miłośnika wszystkiego co stworzył Bóg, czy jak kto woli natura. Brzydzę się kłamstwa, manipulacji i wzajemnej nietolerancji. Mam szacunek do każdego i tego samego wymagam dla siebie. Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii tylko wtedy kiedy przekazuje ją w sposób kulturalny bez obrażania innych. Ten blog to moje sumienie… chcę wylać swoje spostrzeżenia, niepokoje i teorie. Chcę tym w samym skłonić wszystkich do refleksji.

Od kilku lat wspieram działania mające na celu zmianę prawa poszukiwaczy w Polsce. Obecne prawo niszczy pasję ponad 100 tys obywateli. Poszukiwacze są szykanowani, straszeni oraz karani. W Polsce poszukiwacz to ,,bandyta,,. Czas zmienić prawo i głośno mówić o patologii w ustawie o Ochronie Zabytków i Opiece nad Zabytkami. W Polsce niszczeje ponad 8 tys zabytków! Pałace, zamki oraz dwory… z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza. Mimo tak dramatycznej sytuacji nasi politycy wysyłają pieniądze na ratowanie zabytków Ukrainy. Gdzie tu logika? Kto ma w tym interes? Zapraszam do wspierania i dołączania się do wspólnej walki z tym chorym systemem!

Pozdrawiam wszystkich czytelników i zachęcam do zapoznania się z moimi artykułami.